bet-at-home

RCD Mallorca – Sporting Gijón 1:2

26.10. 22:00
Góly: 16. Gonzalo Castro – 49. Mate Bilič, 65. João Victor (vl)
Zo samého dna tabuľky sa po deviatich odohraných zápasoch konečne odlepil Sporting Gijón. Ten dokázal prekvapivo zvíťaziť na pôde Mallorcy 1:2 a pripísal si veľmi cenné a dôležité tri body. V tabuľke sa tak Gijón posunul na sedem bodov, Mallorca zostáva na deviatich. Víťazný gól pre hostí zariadil domáci obranca Joao Victor, ktorý si dal vlastný gól.

Prvá strela na bránku prišla z kopačky Barrala už v 10. minúte zápasu, ale pre gólmana Aouateho to bol iba zahrievacie zákrok. Na druhej strane to dopadlo inak. Už v 16. minúte sa uvoľnil Michael Pereira a nacentroval presný center na hlavičku Gonzalo Castra, ktorý bez problémov poslal domáci tím do vedenia 1:0.

Na druhej strane bol najaktívnejším borcom útočník Barral, ktorý niekoľkokrát veľmi zaujímavo zamestnal obranu domácich, ale tá ho do vyloženej príležitosti nepustila. V tej sa naopak ocitol jeho kolega Miguel de las Cuevas, ktorý dostal kolmici práve od Barrala a technickou strelou tesne minul bránku domácich Mallorcy.

Mallorca v závere polčasu skôr bránila jednogólový náskok as vedomím vedenia chcela ísť aj do druhého dejstva. Svoju pasivitou si však koledoval o vyrovnanie. Nakoniec dokázala vedenie udržať a do kabín sa tak išlo za jej vedenia.

Do druhého polčasu vstúpili hostia opäť aktívnejšie a Malorke sa bránenie jednobrankového náskoku nevyplatilo. Už v 49. minúte sa hlavou presadil kanonier Mate Bilič po prihrávke od Lory. Po vyrovnávacom góle sa Mallorca trochu osmelila a dostala Gijón pod mierny tlak, z ktorého však nedokázala vyťažiť žiadnu príležitosť.

Zákonite tak prišiel trest v podobe druhého gólu v sieti domácich. V 65. minúte si dal smolný vlastný gól po skrumáži v pokutovom území Joao Victor a Gijón išiel do vedenia 1:2. Po tomto góle začal pre zmenu brániť Sporting a tiež si koledoval o vyrovnanie. Najprv sa v šancu ocitol Castro a po ňom najmä Tomas Pina, ktorý dokonca nastrelil tyč bránky hostí.

V závere ešte skúšal šťastie z diaľky Tomer Hemad a po ňom Ivan Ramis, ale Gijón bol pozornejší ako Mallorca a dokázal tieto strely a nájazdy ubrániť. Vďaka podarené druhej polovici tak dokázal otočiť skóre zápasu a zvíťazil zaslúžene 1:2.