TOP stavkové kancelárie


BET365 – bonus 50€


UNIBET – bonus 40€


JETBULL – bonus 120€


EXPEKT – bonus 20€


DOXXBET – bonus 50€


LADBROKES – bonus 30€


BET-AT-HOME – bonus 100€


BWIN – bonus 30€


BETWAY – bonus 20€

Jetbull Sport bonus
Zahraničné stavkové kancelárie
bet-at-home.com
stavkove kancelarie
bet365
bwin
bet365
bwin
interwetten
jetbull
expekt
betsson
stan james
bet-at-home

Pred tromi týždňami San Siro, teraz Nou Camp.

Pred tromi týždňami San Siro, teraz Nou Camp. Plzenskí futbalisti si môžu s nadsádzkou pripadať ako prominentný turisti nahliadajú do zákutí slávnych futbalových arén sveta. Štadión v Miláne je nedávno nadchol, ale keď v utorok vkročili na trávnik futbalového “chrámu”, kde sídli slávna Barcelona, ​​boli unesení ešte viac.

Českí šampióni netajili, že už samotná návšteva Nou Campu, ktorý barcelonským hviezdam slúži od roku 1957 a zaradil sa medzi najznámejšie štadióny planéty, by pre nich bola zážitkom. A možnosť zahrať si priamo medzi kolosálnymi tribúnami, ktoré pojmú takmer sto tisíc fanúšikov, je rovno splneným snom. “Keď som s futbalom začínal, tak by ma nenapadlo, že sa dostanem až sem. Je to proste futbalový chrám, dýcha tu história,” povedal stredopoliar Petr Jiráček a obdivne sa rozhliadal po trojposchodových ochodzách.

“Mes que un club – viac než klub”, september z prostredného modrého prstenca na nekryté podlhovasté tribúne barcelonské heslo vyvedené na žltých sedačkách. Nou Camp je jedným z najväčších symbolov pýchy a slávy katalánskeho klubu.

“San Siro v Miláne bolo síce krásne, ale toto je ešte vyššie. A to je štadión prázdny. Som zvedavý, až tu bude revať osemdesiat tisíc ľudí. Strašne sa na to teším. Na Nou Camp som sa vždy chcel pozrieť, možno najviac zo všetkých štadiónov na svete. A teraz som tu, “uviedol Jiráček pred dnešným zápasom Ligy majstrov.

Pri majstrovstvách sveta v roku 1982 Nou Camp, kde slúžil omšu aj pápež Ján Pavol II., Pojal až 120 tisíc divákov. Štadión hostil aj veľa koncertov, ale potom bola kapacita z bezpečnostných dôvodov znížená. “Ani si veľmi neviem predstaviť, až to tu začne hučať. Je to proste nádhera, krásny stadionek,” uviedol ofenzívny univerzál Václav Pilař.

Len kapitán Pavel Horváth nesúhlasil. Trval na tom, že San Siro na neho urobilo väčší dojem. “Čakal som, že Nou Camp na mňa zapôsobí trochu viac. Je to grandiózny stánok, ale ako San Siro mne neučaroval. Tam to pre mňa bol väčší šok. Páčilo sa mi, že to pôsobilo fotbalověji, tribúny boli bližšie k ihrisku. Ale aj zápas na Nou Campe bude zážitok, “líčil Horváth.

Nou Camp má bohatú históriu, ale vďaka častým rekonštrukciám ďalej spĺňa najprísnejšie kritériá. Futbalisti si nemôžu sťažovať na hraciu plochu ako na iných veľkých štadiónoch, kde trávnik trpí nedostatkom cirkulácie čerstvého vzduchu. To Nou Campe, kde sa strecha rozpína ​​len nad hlavnou tribúnou, nehrozí. Hráči majú luxus aj v zázemí. Zatiaľ čo na San Sire boli Západočeši prekvapení, ako malú dostali šatňu, v kabíne na Nou Campe sa takmer strácali. “Aj bazénik tam je. Ale doma mám rovnako väčšie,” žartoval Horváth.

Klub využíva štadión, ako to len ide. Vďaka vysokým návštevám kasíruje veľké čiastky na vstupnom, mimo zápasy môžu záujemcovia so sprievodcom vyraziť za 23 eur (570 korún) na Prehliadkovú trasu štadiónom, kde futbaloví fanúšikovia navštívi aj bohato zásobenú klubovú sieň slávy. Veriaci sa môžu pomodliť aj kaplnku, ktorá tiež v útrobách Nou Campe nechýba. “Možno sa tam zastavím pred zápasom a poprosím, nech to pre nás dopadne dobre,” uviedol s úsmevom Jiráček.

Comments are closed.