bet-at-home

Atlético Madrid – RCD Mallorca 1:1

23.10. 18:00
Góly: 43. Falcao (pen.) – 2. Tomer Hemad (pen.)
Atlético nepotvrdilo úlohu veľkého favorita v dueli s Mallorca, keď iba remizoval na štadióne Vicente Calderon 1:1. Domáce vôbec nezastihol začiatok zápasu a už po dvoch minútach prehrávali, pokutový kop totiž premenil Hemad. Tesne pred prestávkou dokázal tiež z penalty vyrovnať kanonier Falcao, viac už však Atléti nestihli. Po ďalšej strate sa prepadli na deviatu priečku, Mallorca sa vyšvihla na pozíciu o dve miesta horší.

Domáci si pritom vytvorili miestami aj obrovský tlak a svojho súpera drvili, lenže dobrý výkon viedol len k jednému bodu. Mnohé zapríčinila už druhá minúta, z ktorej sa Atlético nejakú chvíľu spamätávalo. Z ľavej strany totiž odcentroval Tissone, balón sa otrel o ruku Silvia a rozhodca nariadil veľmi spornú penaltu. K lopte sa postavil Hemad, poslal Courtois na druhú stranu a otvoril skóre zápasu.

Prvý strelu Rojiblancos mal na svedomí až po dvadsiatich minútach hry Tiago, vypálil však veľmi nepresne. Rovnako sa viedlo aj Diegovi, Falcao a Silvio, a tak si Aouate prvý zákrok pripísal až v štyridsiatej minúte, keď s menšími problémami skrotil hlavičku Falcao. A vo třiačtyřicáté minúte už domáci radovali zo zaslúženého vyrovnania, znovu k tomu výraznou mierou dopomohol hlavné rozhodca Borbalán. Tentokrát ale išlo o faul neoddiskutovateľný, Falcao bol zozadu jednoznačne postrčenie Ramis. Kolumbijský útočník sa nezľakol známe futbalové poučky o výbere exekútora, vzal zodpovednosť na seba a nezaváhal.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už sa niesla jasne v duchu prevahy atletike, ale aj cez veľký počet striel nešlo o nejako výrazné príležitosti. Ako prvý to skúšal technickým obstřelem Adrián, lenže tesne minul. Po hodine hry sa do sľubnej palebnej pozície dostal Reyes, ale s jeho pokusom si pozorný Aouate poradil.

Atléti tlačili, posielali do súperovej šestnástky jeden nebezpečný loptu za druhým, k rozhodujúcej trefe to však neviedlo. Najväčšiu šancu strhnúť vedenie na stranu domácich zahodil Falcao, stretnutie tak skončilo na Mallorku cenou remízou.