TOP stavkové kancelárie


BET365 – bonus 50€


UNIBET – bonus 40€


JETBULL – bonus 120€


EXPEKT – bonus 20€


DOXXBET – bonus 50€


LADBROKES – bonus 30€


BET-AT-HOME – bonus 100€


BWIN – bonus 30€


BETWAY – bonus 20€

Jetbull Sport bonus
Zahraničné stavkové kancelárie
bet-at-home.com
stavkove kancelarie
bet365
bwin
bet365
bwin
interwetten
jetbull
expekt
betsson
stan james
bet-at-home

pred zapasom s Barcelonou

Tešíte sa veľa na súboj s najlepším klubom sveta?

Teraz už áno. Ale aj keď som už pred súbojom s Hradcom Králové tušil, že sa blíži moja premiéra v Lige majstrov, vôbec som na bitku s Messim a spol. nemyslel. Keď sa totiž na niečo teším, vždy sa mi niečo stane.
V minulej sezóne ste Plzni vychytal titul, pomohol aj k postupu v zápasoch predkola Ligy majstrov. Ale v Trondheime ste si zranil koleno. Pripúšťal ste si, že jedinečná šanca chytať v najprestížnejšej klubovej súťaži Európy vás minie?

Bol som s tým zmierený. Štvalo ma, že nemôžem chytať. Ale postupne som sa dával dokopy a bol som rád, že ma tréner berie aspoň na lavičku. Hovoril som si: Taky si tu nemusel byť.

Plzeňský brankár Pavlík na tréningu Plzne pred zápasom s Barcelonou.Plzeňský brankár Pavlík na tréningu Plzne pred zápasom s Barcelonou.foto: Právo / Jan Handrejch

Ako prežíva brankár zápas na ihrisku AC Miláno alebo Barcelony medzi náhradníkov? Ak sa kolega nezraní, na rozdiel od všetkých ostatných nemáte šancu do hry zasiahnuť.

Ide o iný zážitok ako na ihrisku. Trebárs na San Sire sú miesta pre náhradníkov utopená pod úrovňou ihriska. Nad trávnikom máte akurát hlavu. A ešte pred vami behá tréner, takže prakticky nič nevidíte. Nemáte žiadny prehľad.
A v Barcelone?

Človeka štve, keď je na Nou Campe a nemôže chytať. Viem, že už sa tam nepozriem. Aj preto som so sebou vzal manželku a syna. Zápas pre ne bol veľký zážitok. A pre mňa taky.
Teraz, o štrnásť dní neskôr, sa proti Barcelone postavíte sám do bránky, pretože kolega Marek Čech je zranený. Napadlo vás pred piatimi rokmi, že si zachytáte proti najlepšiemu mužstvu sveta?

Nikdy … (smeje sa) Je to sila. Vždy som sníval aspoň o jednom ligovom štarte. Potom už som sa myšlienky na neho vzdal. A teraz mám v najvyššej súťaži sto desať zápasov, s Plzňou som vyhral ligu. Fakt šialené …

Plzeňský brankár Pavlík na trenky pred zápasom s Barcelonou v pražskom Edenu.Plzeňský brankár Pavlík na trenky pred zápasom s Barcelonou v pražskom Edenu.foto: Právo / Jan Handrejch

Je to …

Rozprávka! Šialená rozprávka, ktorá pokračuje. Zatiaľ nad tým rendez-vous nepremýšľam. Len keď mi novinári pripomenú, že som ešte pred pár rokmi liezol po strechách, živil sa ako tesár a futbal mal ako hobby. Sám som zvedavý, kedy si všetko uvedomím. Ak sa hovorí, že športová kariéra je krátka, o mojej to platí stopercentne.
Za šesť rokov ste ale stačil takmer všetko. Úspešný aj neúspešný boj o záchranu v prvej lige s Kladnom. Po prestupe do Plzne ste sa stal počas troch dní jednotkou, vychytal titul a teraz budete hrať Ligu majstrov.

Je mi jasné, že zápas s Barcelonou nič neprebije. Ide o absolútny vrchol. Vyššie už by som radil len nároďák … Ale som realista.
Vaším veľkým fanúšikom je syn. Prežíva otcov blížiaci sa debut v Lige majstrov veľa?

Hovorí, že chce byť futbalista. Začínal v zálohe, potom nastupoval v útoku a na chvíľočku prestal hrať úplne. Ale potom zistil, že chce byť po otcovi. Tak začal chytať. Prajem si, aby mu nadšenie vydržalo. Súčasne viem, a tiež mu často zdôrazňujte, že musí veľa makať.
Príde sa na váš zápas proti Barcelone pozrieť?

Áno. Aj s manželkou na štadióne určite budú. Pre mňa je príjemné, keď sú na blízku.
A nemáte strach, že vaša premiéra v Lige majstrov dopadne treba debaklom?

Vôbec nie! Nemyslím negatívne. Nie je potrebné vopred robiť zo zápasu vedu. Jasne, sú najlepšie na svete. Ale čo narobíme. Beriem zápas tak, že odohrať sa jednoducho musí (smeje sa). Mám radosť, že si zachytám.
Možno sa na Messiho, Villu či ďalšie esá Barcelony špeciálne pripraviť?

Oni hrajú všetky akcie až do brány. Moc striel na gólmana nejde. Sú to samé dloubáčky, aj vo vápne narážačky. Veľa improvizujú. Aj ja musím byť pripravený improvizovať, byť rýchly a snažiť sa zostať čo najdlhšiu dobu na nohách, zbytočne sa neválet.

Comments are closed.