TOP stavkové kancelárie


BET365 – bonus 50€


UNIBET – bonus 40€


JETBULL – bonus 120€


EXPEKT – bonus 20€


DOXXBET – bonus 50€


LADBROKES – bonus 30€


BET-AT-HOME – bonus 100€


BWIN – bonus 30€


BETWAY – bonus 20€

Jetbull Sport bonus
Zahraničné stavkové kancelárie
bet-at-home.com
stavkove kancelarie
bet365
bwin
bet365
bwin
interwetten
jetbull
expekt
betsson
stan james
bet-at-home

Ferguson vladne manchesteru

Bol štvrtok 6. novembra 1986, keď Ferguson prvýkrát viedol tréning Manchestru. Slávny klub sa potácal na zostupovej priečke a zlepšenie bolo v nedohľadne.

Ale pod prísnym škótskym koučom sa za tú dobu – za dvadsaťpäť rokov – výkrikom úľavy vyškriabal na absolútny vrchol. Z United sa stal najúspešnejší klub v Anglicku a jeden z najuznávanejších v Európe aj na svete.

Len trinásť trénerov vydržalo u anglických klubov dlhšie. Avšak to je hlboká história stará vyše sto rokov. Absolútny rekord drží Fred Everiss, ktorý viedol West Bromwich Albion od roku 1902 šestačtyřicet ročníkov.

V novodobých dejinách je Ferguson na ostrovoch jasným vládcom štatistík. Dvadsaťpäť rokov na lavičke Manchestru je úctyhodných už len preto, že priemerná životnosť trénera v Premier League sú štyri roky.

“Ferguson svoju prácu miluje. Moc rád sleduje, ako sa hráči zlepšujú alebo sa vyvíjajú v juniorských kategóriách. A potom je šťastný, keď ich vidia hrať za prvý tím United,” uviedol po klubový web stredopoliar Ryan Giggs, ktorého Ferguson tiež vychoval. “Neviete si predstaviť, čo všetko svojmu zamestnaniu vo svojom veku dáva. I keď prídeme z Ligy majstrov vo štyri ráno, tak si môžete byť istí, že bude na štadióne už okolo ôsmej.”
Nervozita. Alex Ferguson pôsobí pri sledovaní zápasov nervóznych dojmom. Zvyčajne …
DLHÁ VLÁDA NAD Manchester. Tréner Alex Ferguson prišiel do Manchestru …
VEĽMI SKÚSENÝ MUŽ. Alex Ferguson koučuje hráča Manchestru United na štadióne
NAOZAJ SME NA NE NEMALI. Alex Ferguson, tréner Manchesteru United, možno premýšľa, čo mal vo finále Ligy majstrov urobiť inak.

Pritom Ferguson nie je v Manchestri ojedinelú výnimkou. Rekord Matta Busbyho, ktorý na severozápade Anglicka trénoval od roku 1945 do roku 1969, prekonal až vlani. A v klube je ešte len devatenáctým trénerom v histórii.

Pre zaujímavosť – Sparta, teda najúspešnejší český klub, len za posledných dvadsaťpäť rokov vystriedala na trénerskej lavičke sedemnásť mien.

Comments are closed.