TOP stavkové kancelárie


BET365 – bonus 50€


UNIBET – bonus 40€


JETBULL – bonus 120€


EXPEKT – bonus 20€


DOXXBET – bonus 50€


LADBROKES – bonus 30€


BET-AT-HOME – bonus 100€


BWIN – bonus 30€


BETWAY – bonus 20€

Jetbull Sport bonus
Zahraničné stavkové kancelárie
bet-at-home.com
stavkove kancelarie
bet365
bwin
bet365
bwin
interwetten
jetbull
expekt
betsson
stan james
bet-at-home

Kvitova je víťazkou

“Ako som sa pozrela, tak som videla 81 správ a stále chodí. Asi to nebudem čítať,” smiala sa dvadsaťjedenročná Kvitová po finálovom súboji, v ktorom po boji zdolala bieloruskú sokyňu Viktóriu Viktoria Azarenková 7:5, 4:6 a 6:3 za dve a pol hodiny.

Proti Viktoria Azarenková skúšala ku svojim ranám pridať chytrosť a pestrosť. Snažila sa zaradiť, a úspešne, skrátenie hry za sieť. “Trošku spestrenie hry bolo potrebné. Ona dobre returnovala, servisom som si moc nepomáhala a všetko bolo väčšinou z výmeny. Každý bod bol vachrlatý a nikto nevedel, kto ho získa,” povedala tenistka.

Tenistka Petra Kvitová s trofejou pre víťazku Turnaje majsteriek. V pozadí porazené finalistka Viktoria Azarenková z Běloruska.Tenistka Petra Kvitová s trofejou pre víťazku Turnaje majsteriek. V pozadí porazené finalistka Viktoria Azarenková z Běloruska.foto: Reuters / Murad Sezer

Rodičia sa chystajú slávnu dcéru povzbudiť až na finále Fed Cupu do Moskvy, s oteckom tak hovorila len po telefóne. “Bol dojatý a gratuloval mi,” prezradila.

Prijímať gratulácie mohla možno skôr ako po veľkej bitke. Zvlášť keď v prvej sade rýchlo viedla 5:0. “Všetko mi vychádzalo a bolo jasné, že to nevydrží. Viki začala hrať lepšie a zas tam všetko padalo jej,” vysvetlila Kvitová, prečo to razom bolo 5:5. “Bolo ťažké sa do toho dostať, ale už som si to prežila a verila, že to zvládnem.”
Po víťazstve ležala niekoľko sekúnd na kurte

V tretej sade rozhodlo, že prvý brejk získala Kvitová, aj keď sama mala namále hneď v prvej hre. “Vika sa hrozne zlepšila a vždycky naše zápasy rozhodujú maličkosti. Ten brejk bol dôležitý a potom sa mi to podarilo udržať,” povedala.

Po premenenom mečbal si podobne ako napríklad Španiel Rafael Nadal ľahla na chvíľku na kurt a vychutnávala si triumf. “Pripravené som to teda nemala. Asi to prišlo v ten moment, neviem, nejako ma to napadlo,” povedala rodáčka z Fulneku.

Tenistka Petra Kvitová sa raduje z víťazstva na Turnaji mistryňTenistka Petra Kvitová sa raduje z víťazstva na Turnaji mistryňfoto: ČTK / AP / Vadim Ghirda

Väčšie emócie ako pri júlovom triumfe na tráve vo Wimbledone ale neprežívali. “To je asi tým, že prvá eufória bude vždy najsilnejšia. Nejde to porovnávať, Wimbledon je Wimbledon.”

Grandslamový úspech v All England Clube ale určite mal dopad aj na Turnaj majsteriek. Predovšetkým z pohľadu skúseností ako zvládnuť veľký zápas o titul. “Určite, už som to všetko zažila. Cítila som sa lepšie. Ale nebolo to na dva sety?” pripomenula veselo Kvitová, že vo Wimbledone porazila Máriu Šarapovovou bez straty sady.

Istanbul napriek tomu bude mať špeciálne miesto medzi trofejami, ktoré Kvitová získala. Minimálne preto, že je ešte len tretia tenistkou, ktorá dokázala Turnaj majsteriek vyhrať hneď pri premiére. “Preto bude v mojom srdci, toho si určite budem vážiť,” povedala dvadsaťjedenročná hráčka.

Comments are closed.