Hoci ešte zostáva odohrať semifinálové odvety, Európska liga už má na deväťdesiat percent istého finalistu – Porto! Falcao a spol. totiž odchádzajú do španielskeho Villarrealu s čtyřbrankovým náskokom vo vrecku. Pozornosť fanúšikov sa preto sústredí na portugalskú bitku v Braz, kde sa predstaví favorizovaná Benfica.

Braga pred týždňom síce padla na Estádio da Luz 1:2, ale gól z kopačky Vandinha môže hrať v konečnom účtovaní ešte dôležitú úlohu. Finálové brány totiž domácom odomkne aj chudá výhra 1:0. Aj keď treba pripomenúť, že favoritom série stále zostáva Benfica, pre ktorú bol výsledok prvého merania síl trošku krutý. Súpera totiž jasne prestrieľali, ale nakoniec zachraňoval tesné víťazstvo 2:1 parádny ranou z trestného kopu Oscar Cardozo … Braga v generálke pred vlastnými fanúšikmi len remizovala s Leiria 0:0 a dve kolá pred koncom portugalskej prímerím Ligy má jednu istotu. Minuloročnú striebornú sezónu a historický prienik do základnej skupiny Ligy majstrov nenapodobí. Najlepšie skončí tretí, najhoršie štvrtá a čaká ju Európska liga. Či do nej bude vstupovať ako úradujúci semifinalista, finalista alebo víťaz, to je však zatiaľ vo hviezdach. Odpoveď dá dnešných minimálne 90 minút na Estádio AXA. Štyridsaťdvaročný kouč Domingos Paci ^ ncia je optimistom, mimo hry sú totiž len Quim a Vinicius.

Ani Benfica už nezopakuje vlaňajšiu sezónu, v ktorej prerušila kraľovanie Porta a po dlhšej dobe si sadla na ligový trón. Portugalská liga je totiž opäť jednoznačnou záležitosťou “modrobílého” baletu, ktorý má na čele tabuľky pred druhou Benfica málovídaný náskok 21 bodov. Reds však stále môžu na jednu trofej dosiahnuť, a to trofej pre víťaza Európskej ligy. V “polčase” semifinálovej bitky vedú 2:1 a zostávajú stále neporaziteľný. Z ôsmich vystúpení premenili vo víťazstvo šesť, dve doterajšie straty sú spojené s výjazdy na pôdu Paris SG (1:1) a PSV Eindhoven (2:2). Aj Benfica v generálke nebodovala naplno, v Olhanense uhrali Plichta 1:1. Jej ligový účet už ale neovplyvní, titul vicemajstra majú zverenci Jorge Jesus vo vrecku už niekoľko kôl. A tak sa môžu sústrediť na EL. Semifinálovú odvetu však stále zmešká kvarteto Luis Filipe, Ruben Amorim, Nuno Gomes a Salvia.

Kurzy:
Stavkove kancelarie Bet365
Stavkove kancelarie Bwin
Stavkove kancelarie Jetbull