Tenistka Daniela Hantuchová pokračuje vo vynikajúcich výkonoch na tráve, ktoré sú prísľubom pred nadchádzajúcim grandslamovým Wimbledonom. V poslednej generálke na turnaji WTA Aegon International v Eastbourne ju čaká štvrté tohtoročné semifinále. Súperkou jej bude Češka Petra Kvitová, ktorá je podľa bookmakerov SYNOT TIPu miernou favoritkou.

Česká jednotka a nasadená päťka Petra Kvitová tento rok nadväzuje na minuloročnú úspešnú sezónu. Ôsma hráčka sveta, ktorú vo Wimbledone čaká obhajoba semifinále, má na konte 42 zápasov a iba sedemkrát odišla porazená. Už trikrát vystúpila až na vrchol, turnajový titul slávila postupne v Brisbane, Paríži a Madride. V Británii rodáčka z Bílovice postupne vyradila Sevastovovou z Lotyšska 5:7, 6:1, 6:3, Makarovovou z Ruska 7:6, 7:6 a včera po takmer dvojhodinovej bitke aj Poľku Radwanska 1:6, 6:2, 7 : 6. Treba však podotknúť, že v prvom sete takmer hodila na kurt uterák, keď za stavu 0:5 odvracala “kanárika”. V ďalších setoch sa však prebrala z letargie a potvrdila úlohu favoritky.

Dvadsaťosemročná Hantuchová na tráve zatiaľ septembra, pred týždňom v Birminghame postúpila až do finále, v ktorom podľahla Nemcov Sabine Lisickiové 3:6, 2:6 a rovnaký scenár, alebo ešte o chlp lepšie, možno napíše aj u južného pobrežia britských ostrovov. Medzi najlepšie štyri tento rok prenikla už štvrtýkrát, finále si však zatiaľ zahrala len dvakrát s bilanciou 1:1. Turnajový triumf slávila vo februári v Pattayi, kde zmietla Talianku Errniovou 6:0, 6:2. Rodáčka z Popradu tak stále dokazuje stúpajúcu formu, ktorá je prísľubom pred blížiacim sa Wimbledonom, kde túži prekročiť minuloročný tieň, kedy skončila už v druhom kole. Na ceste do semifinále dvadsaťpäť hráčka rebríčka WTA postupne porazila Zhengovou z Číny 6:4, 6:4, jej krajanku, svetovú štvorku a čerstvú víťazku French Open Li Na 7:6, 6:3 a včera prvýkrát v kariére i Venus Williamsovou 6: 2, 5:7, 6:2. Postupom do semifinále dosiahla v Eastbourne najlepšieho výsledku v kariére, jej maximom zatiaľ bolo minuloročné osemfinále.

Súperky sa proti sebe na scéne WTA postaví prvýkrát. Vzájomnou skúsenosť už ale majú, v tohtoročnom Fed Cupu sa v dvoch setoch radovala Kvitová (6:4, 6:2).