A je to tu! Kanadskoamerická NHL dosiahla vrchol, už dnes vypukne posledný diel vojnovej série bitky o Stanley Cup! Zbrane v nej skrížia Boston Bruins a Vancouver Canucks, ktorý je podľa expertov aj bookmakerov Synot TIPOV miernym favoritom. Lenže Krejčí a spol. nepredajú kožu lacno …

Vancouver v play off potvrdil, že nevyhral základnú časť náhodou a právom je považovaný za favorita. Na ceste do finále postupne vyradil Chicago (4:3 na zápasy), Nashville (4:2) a San José (4:1), keď jeho najväčšími hviezdami sú švédska dvojčatá Henrik a Daniel Sedin, ktorí dohromady nazbierali 36 kanadských bodov. Produktivite vládne Henrik s 20 bodmi (2 +18). Pred Ryenem Keslerem (7 +11) a bratom Danielom (8 +8). Základným stavebným kameňom tímu je po celú sezónu aj brankár Roberto Luongo, ktorý si vo vyraďovacích bojoch udržiava priemer 2,38 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zásahov 91,31 percenta. Partia okolo bratov Sedin dokázala, že má veľkú vnútornú silu a rad vynikajúcich náhradníkov. Canucks fungujú ako tím, góly môže dávať akákoľvek lajny a navyše útočníci výborne pomáhajú obrancom. Veľkou zbraňou zverencov kouča Alaina Vigneault sú presilovky, v ktorých už súperom nasázeli sedemnásť gólov.

Dokáže Boston na finálového soka nájsť účinnú protizbraň? Určite nie je bez šance, obzvlášť či vydrží forma fantómovi v maske Timovi Thomasovi a českému útočníkovi Dávidovi krajčírovi, ktorý vyčíňa ako čierna ruka. V posledných 11 zápasoch zaznamenal 16 bodov a je hlavným ofenzívnym esom Bruins. O Stanley Cup sa v žltočierne drese pobije aj jeho krajan Tomáš Kaberle a Slovák Zdeno Chára. Keď sa im to podarí, oslávi “medvede” zisk cenné trofeje po dlhých 39 rokoch. Armáda kouča Claude Juliena na púti play off postupne umetla z cesty Montreal (4:3), Philadelphii (4:0) a Tampu Bay (4:3).

Úvodná Bully padne vo Vancouverskej Rogers Arene dve hodiny po polnoci.