On, ovenčený tituly musel na vlastné oči zhliadnuť výkony, ktoré za jeho éry boli nepredstaviteľné. Rusko na hokejovom majstrovstiev sveta skončilo štvrté, ale celkom päťkrát prehralo. Legendárny tréner Viktor Tichonov sa nestačil čudovať. “Hanba. To som ešte nikdy nevidel. Ako môžeme dostať sedem gólov, “povedal pre sovsport.ru po porážke od Česka 4:7.

Tichovov, ktorému bude za pár dní jedenaosmdesát rokov, vládol sovietskej striedačke dlhé roky. Postavil sa na ňu v sedemdesiatych rokoch a skončil v deväťdesiatych. Ako tréner dosiahol na osem titulov majstrov sveta, slávil tri triumfy na olympiáde, opanoval aj Kanadský pohár a trinásťkrát tiež sovietsku ligu.

“Určite budem pre odstúpenie trénerov, už som to hovoril vlani. Vancouver nebol ešte zabudnutý a už je tu ďalší neúspech, “přopomněl Tichonov olympijské hry, kde Kanada vo štvrťfinále deklasoval Rusko 7:3.
Nebol tím, absolútne žiadny tím, hneval sa Tichonov

Sedem gólov ako teraz v boji o bronz na svetovom šampionáte. “Chýb bolo veľa. Hlavné je, že nebol tím, absolútne žiadny tím, “našiel jeden z dôvodov neúspechu tréner, ktorý vo svojej dobe uplatňoval veľmi prísny štýl vedenia hráčov. Všetko musel mať pod kontrolou. Taký bol Tichonov, ktorý dosiahol v armáde až na hodnosť generálplukovníka.

Rusko pod vedením Vjačeslava Bykovo odohralo na slovenský deväť zápasov. Z deviatich päťkrát prehralo. S Nemeckom 0:2, Českom 2:3 a 4:7, Fínskom 2:3 a 0:3. Porazilo bláznivým skóre Slovinsko 6:4, o gól prehral Slovensko a Dánsko 4:3 a Kanadu 2:1.

“Výhra nad Kanadou? Sú to tí hráči, ktorí vyhrali olympiádu? My sme hrali takmer s najlepšími. Všeobecne platí, že severoamerickej tímy posielajú na majstrovstvách sveta priemerné tímy a pripravujú sa na olympiádu, “dodal Tichonov. A tá je v roku 2014 v Soči v Rusku.