Hokejové Slovensko sa stále spamätáva zo studenej sprchy, ktorú národný tím pokropil Nemecko. Demitra a spol. však nepanikária, porážku chcú odčiniť v záverečnom vystúpení základnej skupiny na svetovom šampionáte proti Rusku a postúpiť do osemfinálovej skupiny s troma bodmi vo vrecku. Bookmakeri Synot tipu však favorizujú zbornej.

Slováci po vydreté víťazstvo nad Slovinskom 3:1 utrpeli šok v bitke s nemeckým “zjavením”! Spanilú jazdu zverencov Uwe Kruppa nezastavili Marian Hossa, Marian Gáborík ani Michal Handzuš. Naopak. Keď vo 45. minúte zvyšoval Schütz už na 4:0, domáci armáda bola zrelá na uterák … Z tvrdého KO sa síce tromi gólmi v priebehu ôsmich minút prebrala, ale už nevydolovala ani bodíky. A tak sa zrodila ďalšie senzácia tohtoročného 75. majstrovstiev sveta – prvé na úkor hostiteľského výberu. Kouč Glen Hanlon však z porážky tragédiu nerobí, moc dobre totiž vie, kde tím tlačí topánka – v obrane av presilových hrách. V bitke s húževnatými Nemcami nepotrestal borci spod Tatier ani jednu z piatich ponúknutých príležitostí. A tak prišiel očakávaný ťah, tréner do dnešného duelu s Ruskom pošle nová přesilovková komanda, v ktorých sa premiérovo predstaví aj Ľubomír Višňovský, ktorý doplní kvarteto Demitra, Handzuš, Marián Hossa, Gáborík. Druhou “popravčej” formáciu vytvoria Baranka, Podhradský, Stümpel, Šatan a Nagy.

Rusko zatiaľ ani zďaleka nepripomína úradujúceho vicemajstra sveta a jedného z ašpirantov na zlatú medailu! Po fiasku proti Nemecku (0:2) v druhom vystúpení horko ťažko zložilo na lopatky Slovinsko. Zborná síce mala raketový štart, keď v piatej minúte otvoril skóre Aťušov, ale Slovinci trikrát vyrovnali, v záverečnej tretine dokonca za štyri minúty vymazali dvojgólový manko (z 2:4 na 4:4). Druhou hanbu ruských bohatierov ale nakoniec tri minúty pred koncom odvrátil Radulov. Hviezdny výber Vjačeslava Bykovo opäť podal až príliš profesorský výkon, čo bola voda na slovinský mlyn. Ak sa rýchlo nepreberie, je pokojne možné, že pôjdu domov skôr než majú v pláne … V osemfinálovej skupine je totiž čaká Česko, Fínsko a lepší z dvojice Dánsko, Lotyšsko.

Matematika je jasná. Slovensko i Rusko už majú osemfinálový postup vo vrecku, len záleží, koľko bodov si vezmú sebou. O tom rozhodne práve ich vzájomný súboj, ktorý v bratislavskej Orange Arene začína o 20.15 hod.